ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7954747
*
nr 795 4747
Spegel
Mahogny, Mässingsfdekor, troligen NK, 80x67
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:27:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 15:39:14
1
3.800 kr
2/12 17:03:23
2
1.500 kr
3/12 17:00:57
3
1.800 kr
3/12 17:01:22
3
2.000 kr
3/12 17:13:10
4
4.200 kr
3/12 17:22:18
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsfdekor spegel speglar troligen nk trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 795 4747
Spegel
Mahogny, Mässingsfdekor, troligen NK, 80x67
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 15:39:14 | 1 | 3.800 kr |
2/12 17:03:23 | 2 | 1.500 kr |
3/12 17:00:57 | 3 | 1.800 kr |
3/12 17:01:22 | 3 | 2.000 kr |
3/12 17:13:10 | 4 | 4.200 kr |
3/12 17:22:18 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsfdekor spegel speglar troligen nk trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27